Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Göz Yorgunluğu Nasıl Geçer ?
Göz Yorgunluğu Nasıl Geçer ?
30
Nis

Göz Yorgunluğuna Neler iyi Gelir ?

Günün yorgunluğunu vücudumuzun en çok hangi bölgesinden anlayabiliriz diye baktığımızda , buna cevap olarak vereceğimiz en güçlü aday kuşkusuz gözlerimiz olmakta.Gözlerimizin altındaki torbalar ya da yuvarlak mor halkalar yorgunluğumuzu hemen ele verir.Peki mümkün müdür bu torbalara ya da mor halkalara son vermek? Evde uygulayacağımız çok basit ve çok doğal yöntemlerle evet mümkün.Mesela evinizde her zaman olan ve maliyeti çok düşük malzemelerin yardımı ile hazırlanan yöntemler sizi kurtaracak ve gözlerinizdeki yorgunluğu alıp gidecektir.1 çay kaşığı küçük doğranmış salatalığı 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapak­larınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yap­tıktan sonra gözlerinizdeki ağırlıktan kurtulduğunuzu hissedeceksiniz.

Bundan başka daha bir sürü yöntem de mevcut.1 çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve na­ne koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün ya da patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzeri­ne koyun. 15 dakika bekledikten sonra gülsuyu ile göz­lerinizi yıkayın.

Bundan başka yöntemleri denemek istiyorum diyorsanız alın size daha başka öneriler:1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.Benim gözümde şişlikler var diyorsanız , hemen buzluktan buzlarınızı alın ve dairesel olarak gözünüze masaj yapın.İşte gözünüzdeki yorgunlu almak bu kadar kolay! a

 

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar